www.infotop.lv Klaipēda saņēmusi pirmo kuģi ar amerikāņu gāzi

Lietuvā, Klaipēdas ostā no amerikāņu eksporta termināļa "Sabine Pass" ir ieradies pirmais gāzes tankkuģis. Uzņēmuma "Lietuvos duju tiekimas" pārstāvis Pauls Jakutavičs (Paulius Jakutavičius) apstiprina, ka gāzi Klaipēdā nogādājis kuģis "Clean Ocean".

Tā ir pirmā amerikāņu sašķidrinātās dabasgāzes piegāde Baltijas valstīs un viena no pirmajām Austrumeiropā.

Ar amerikāņu enerģētikas koncerna "Cheniere Energy" sastāvā ietilpstošo uzņēmumu "Cheniere Marketing International", kuram pieder ASV Luiziānas štatā izvietotais terminālis "Sabine Pass", jūnijā tika noslēgts līgums par 140 tūkstošu kubikmetru sašķidrinātās dabasgāzes piegādi. Tuvākajā laikā Lietuvā ieradīsies vēl viens kuģis ar amerikāņu gāzi.

Savukārt jūlijā "Lietuvos duju tiekimas" līgumu par sašķidrinātās dabasgāzes piegādi noslēdza ar vēl vienu ASV uzņēmumu "Gas Natural Fenosa", un tas piegādes Klaipēdas ostā sāks septembrī. Sašķidrināto dabasgāzi Klaipēdai piegādā arī norvēģu "Statoil" un amerikāņu "Koch Supply & Trading".

InfoTOP.lv piezīme. Šī sašķidrinātā gāze ir divas līdz trīs reizes dārgāka nekā no Krievijas piegādātā.  Arī nupat liberalizētais Latvijas dabasgāzes tirgus “Latvenergo” personā to tūlīt saņems. Atliek tikai gaidīt gāzes un apkures cenu augšanu.  

(Materiālā izmantota LETA informācija)

Vairāk par tēmu no redakcijas resursiem- http://tvriga.com/ekonomika/137-latvija-oficiali-atver-dabas-gazes-tirgu-viss-bus-ka-vienmer

http://tvriga.com/ekonomika/294-trampa-gaze-par-trejdevinam-juram

Paldies par sadarbību www.infotop.lv un Dzintaram Zaļūksnim

Komentāri  

#1 Zin 2017-08-22 07:58
Kādēļ jāmelo par dārdzību?? :) Pat sputņikā ir rakstīts par cenām bez jebkādiem blefiem par cik tur reizi dārgāku produktu
#2 hunveibins 2017-08-22 08:05
1) Slānekļa gāzes enerģētiskā vērtība ir zemāka.To pateiks katrs lietuvietis.
2) Biržas cena plus transports 8000 jūdzes plus sašķidrināšana plus gāzveida stāvokļa atgriešana...Tā ir vismaz 30% dārgāka nekā no trubas. Vācieši, rādās, ir idioti , kas nemāk skaitīt, ja ņem no krievu trubas un vēl ukraiņiem pārdod tirgus "liberalizācijas " ietvaros..Brīvais tirgus ir fikcija Zinai...)))
#3 purvaputns 2017-08-22 08:14
nu gāze tas tā. Galvenais izrādīt padevību saviem saimniekiem fakingtonā! tas garantē , ka Lietuvai neuzbruks ASV! Kā Lībijai un Grenādai, un Panamai,un Irākai, un Čīlei un, un ,un...par drošību ir jāmaksā, arī ar izdevumiem par amigāzi.
#4 Zin 2017-08-22 08:30
cik skatījos, jā, cena ir kaut kādi 25% plusā nevis DIVAS TRĪS REIZES dārgāka, kā arī domāju, ka nākamais gājiens būs tāds,ka Krievija metīs cenu lejā, lai turpinātu konkurēt Eiropā... brīvais tirgus :) Jo neaizmirstam,ka iek tirgota arī paredzamība un stabilitāte nevis plika gāze
#5 purvaputns 2017-08-22 08:31
http://www.dievturi.org/dievturiba.htm
#6 hunveibins 2017-08-22 08:47
Citēju Zin:
cik skatījos, jā, cena ir kaut kādi 25% plusā nevis DIVAS TRĪS REIZES dārgāka, kā arī domāju, ka nākamais gājiens būs tāds,ka Krievija metīs cenu lejā, lai turpinātu konkurēt Eiropā... brīvais tirgus :) Jo neaizmirstam,ka iek tirgota arī paredzamība un stabilitāte nevis plika gāze

kas var būt paredzamāks un stabilāks par gāzi no trubas)))Tikai amerikāņu biznesa interesēm ir labi trumpji- Tramps un bāzes kuģi..Tāpēc arī cena nav svarīga. Tieši sobrid , neskatoties uz skandālu, no ASV uz Ukrainu ceļo domnas ogles...Ko doņeckieši labprāt pārdeva Ukrainai 2 reiz lētāk nekā ASV)))
#7 purvaputns 2017-08-22 09:15
ASV visus piespiež pirkt savus ražojumus. īpaši ASV galveno exportpreci- $$- zaļos papīrus, ko drukā nejēgā! Priekš tam arī ir bāzeskuģi un pat Atombumbas.!
#8 Skolnieciņš Skaudība 2017-12-24 10:07
Latvju Dievi ir kristanizācijas piekauti un nokautēti. Baznīca no šejienes negrib aizvākties, pat dižā LPSR valdība nespēja patriek baznīcu. Okupācija šeit ļoti ilga. Tāda sajūta, ka Latvju Dievu vietu ir aiznēmusi Coca Colas kapitālisma un popkultūras Dievība Santa Klauss. Ko darīt, ja es piederu pie vecajiem Dieviem nevis pie kristanizācijas laikmeta panteona vai popkultūras-kapitālisma Dieviem? Mana izcelsme ir stipri senāka. Kāpēc citi par cilvēka paša naudu var no viņa ticību vilkt ārā, cilvēkam dodot neko? Cieņā, Skolnieciņš
#9 Skolnieciņš 2018-02-05 18:05
Baznīca melo!

lv.m.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Latviešu_dievi

lv.m.wikipedia.org/wiki/Livonijas_krusta_kari

lv.m.wikipedia.org/wiki/Dzimtbūšana

lv.m.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Grieķu_dievi

lv.m.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Romiešu_mitoloģija

lv.m.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Skandināvu_dievi

ru.m.wikipedia.org/wiki/Список_славянских_богов

ru.m.wikipedia.org/wiki/Вуду

lv.m.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Ēģiptiešu_dievi

lv.m.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Hinduisma_dievi

ru.m.wikipedia.org/wiki/Австралийская_мифология

You have no rights to post comments

Web Analytics