Zīmjums no angļu preses- 20.gs sākums

Falsificētie notikumi
Nesen pasaules TV ekrānus pāršalca sirdi plosošas ainas ar saindētiem un smokošiem cilvēkiem. Taču līdzjūtības vietā mani pārņēma skepse. Tas viss jau likās labi pazīstams.

Jau sešus gadus sekoju līdzi notikumiem Sīrijā, pārdzīvoju, tūkstošiem video ir iemūžinātas drupas, bombardēšanas, nāve gandrīz tiešraidē, tam nav ne gala, ne malas. Abas puses tiecas nogalināt pēc iespējas vairāk pretinieku, nežēlojot šim mērķim dzīvojamās mājas, slimnīcas un ražošana ēkas. Ir prieks vienīgi par to, ka vēl ir palikušas dažas nesagrautas pilsētas. Taču liktenīgā cilpa savelkas un puse no šīm pilsētām var drīz vairs nebūt nesagrautas. Kam tas ir izdevīgi?
Latvijas masu mēdijos notikumi Sīrijā parasti ir tikuši atspoguļoti vienpusīgi. Vienmēr pie vainas ir bijis sliktais Asads, kurš cīnās ar varonīgajiem brīvības cīnītājiem. Tie varoņi var galināt uz nebēdu, viņi vienmēr būs tie labie. Arī Sīrijas valdības spēki ar miermīlību neizceļas, tie cenšas nobombardēt visus kvartālus, kur tikai nocietinājušies nemiernieki. Taču arī tas paslīd mūsu mēdijiem garām, lai taču bombardē, kāda mums tur daļa.
Dīvainā veidā pēkšņi visos Latvijas mēdijos parādās spontānas ziņas no Sīrijas par kaut kādiem neizmērojami šaušalīgiem un "prātam neaptveramiem" notikumiem. Šīs ziņas parādās visā pasaulē, tā visur ir pirmā ziņa. Visu laiku masu mēdiji gulēja, nu pēkšņi pamodās. Šīs ziņas vairāk atgādina reklāmas kampaņu. Tikai ko viņi reklamē? Tad man ieslēdzas prāts, un saprotu, ka kaut kas tiek gatavots. Pēc "šaušalīgā notikuma" izklaigāšanas pa visiem masu mēdijiem seko gatavošanās karam, jo "civilizētā pasaule" neko tādu nevar pieļaut. Ir jāgāž un jāsabombardē tie sliktie, lai pasaulei nestu demokrātiju.

Aiz šīm "neizmērojamajām šausmām" var jaust jau zināmus iestudētus notikumus, kuri domāti masu histērijas radīšanai. Šajos notikumos tiešām ir upuri, kuri tiek filmēti visos rakursos, lai pastiprinātu šausminošo efektu. Pati filmēšana notiek kādu laiku iepriekš. Kad filma samontēta, tiek nosaukts grēkāzis, kuram tiek pierakstīta vaina. Un atskan "civilizētās pasaules" balss, ka šis grēkāzis ir jāiznīcina. Notikumu scenārijs tiek gatavots klusos kabinetos. "Šaušalīgie notikumi" var būt ar mērķi izdarīt spiedienu, šantažēt un manipulēt. Parasti sākas ar spiedienu, bet ja grēkāzis nepiekāpjas, tad seko šantāža. Ja arī tad vēl "nenāk pie prāta", tad seko uzlidojums ar spārnotajām raķetēm.
Nevarētu teikt, ka grēkāzis būtu bez vainas. Bet īstajos noziegumos to nemaz neapsūdz, tas nav svarīgi. Mērķis ir tikai grēkāzi dabūt nost no skatuves, kādam viņš traucē. Ja tas neiet prom pats, tad to paveiks aviācija un artilērija. Ir grūti atrast reālu mērķi, kamdēļ tas būtu vajadzīgs. Tā ir tā saucamā lielā ģeopolitika, lielvalstis spēlē šahu un upurē kādus grēkāžus savu lielo interešu labā. Varbūt tas ir tā saucamais vadāmais haoss, varbūt militārajam kompleksam vajag jaunus pasūtījumus, aiz tā visa būs kādas intereses vai arī liela nauda.

Falsificēto pasaules notikumu pazīmes:

Klaigāšana masu mēdijos.

Par šiem notikumiem runā visas iespējamās ziņu aģentūras, televīzijā tā ir pirmā ziņa, pasaule ir sašutusi, visi raud. Kad tiešām notiek kaut kas pa īstam traģisks vai pasaulē nozīmīgs, visi klusē, nevienam nekas neinteresē, ir citi svarīgāki notikumi.

Skaidri nosaukts grēkāzis.

Tūlīt pēc traģiskā notikuma tiek nosaukts vainīgais, kurš tiek kaunināts visos masu mēdijos. Tas tiek saukts par tirānu, diktatoru, ļauno spēku, mālē grēkāzi cik vien melnu iespējams. To sauc par dēmonizēšanu. Tai pat laikā citi "labie spēki" ar masu mēdiju labvēlību var indēt trešās pasaules iezemiešus bez jebkādiem pārmetumiem.

Militārās aktivitātes.

Gandrīz vai tūlīt pēc traģiskā notikuma seko aviācijas uzlidojumi un iebrukumi svešā valstī. Notikums tiek gatavots vienlaicīgi ar militāro iebrukumu. Ir vajadzīgs iegansts, lai attaisnotu iebrukumu, noskaņotu uz vajadzīgā viļņa civilizētās pasaules domas un jūtas. Tiek veidota sabiedriskā doma ar mērķi radīt ilūziju, ka iebrukums ir ļoti laba lieta un cīņa par demokrātiju.

Pasaules politiķu vienprātība.

Tūlīt pēc traģiskā notikuma pasaules lielākie politiķi ir pilnīgi vienās domās, visi tie nosoda tirānu un apsveic militāro iebrukumu. Ir noticis absolūts noziegums, kas ir pretrunā jebkurām starptautiskajām normām, atbildes trieciens ir drosmīgs solis, lai dotu mācību tirānam. Tā ir diplomātija, kura vairāk liecina par to, kuri politiķi lokās visiem vējiem līdzi. Ja politiķim būs savs viedoklis, tad tas pats tiks nosaukts visos masu mēdijos par tirānu, dabūs labākajā gadījumā dāvanā kādu falsificētu skandālu vai sliktākajā gadījumā uzlidojumu ar spārnotajām raķetēm. Diplomātija nozīmē saglabāt savu reputāciju.

Histēriski pārspīlējumi.

Falsificētajos notikumos tāpat iet bojā cilvēki, tas ir traģiski, taču cilvēki raud līdzi tā, it kā būtu zaudējuši kādu tuvinieku. Reizēm arī seriālu varoņu nelaimēm televīzijas skatītāji raud līdzi vairāk nekā reālu cilvēku traģēdijām. Masu mēdijiem izdodas pasniegt notikumu tā, ka tas izraisa masveidīgu līdzraudāšanu. Tā ir tā saucamā traģēdijas māksla. Par upuriem, kuri iet bojā atbildes triecienā, neviens līdzi neraud, jo cilvēku apziņā ir iesēdusies pārliecība, ka tie ir tie sliktie, kuru iznīcināšana nesīs mieru un demokrātiju.

Gints Veiss.

Redakcijas piezīme.

Runājot par Sīriju, jāatzīmē , ka feiki tiek veidoti primitīvi, bāzējoties uz vidusmēra amerikāņa izpratni par lietām. Šāds personāžs, piemēram, nekad nebrīnīsies par "balto ķiveru" darbību

ISIS kontrolētajās teritorijās vai precīzu informāciju un skaistiem video no kara darbības epicentra.. Šeit daži ārkārtīgi interesanti nesistēmas linki-

http://www.washingtonsblog.com/2015/02/41-admitted-false-flag-attacks.html

Cik ļoti daudz šo "noslīkušo puisīšu"!!! "Baltās ķiveres", tuvāk papētot, izrādās marodieri, ar ISIS un CIP saistīti bandīti un video "sižetu" producenti.

http://theindicter.com/swedish-doctors-for-human-rights-white-helmets-video-macabre-manipulation-of-dead-children-and-staged-chemical-weapons-attack-to-justify-a-no-fly-zone-in-syria/

 

Patiesībā, ja gribi dabūt īstu kara sižetu, nevelc baltu ķiveri un neatvieglo darbu snaiperim! Varat uzjautāt FB Sergejam Belousam, kā ir iegūt , piemēram, šādu bildi..Un cik sver viņa bruņuveste Doņeckas lidostas apmeklējuma brīdī.

You have no rights to post comments

Web Analytics