Džordžs Ozava- saucēja balss tuksnesī, cilvēks, kurš mēģināja amerikāņus vest pie prāta un atraut no lielveikalu stendiem, lai stāstītu par cilvēka sākotnējo dabu!

Joprojām aktuāls arī latviešiem, kuriem stipri vairāk par amerikāņiem ir jāskaita naudiņa, pildot grozus lielveikalā. Un tikpat grūti saprotams kā amerikāņiem. Jo ierobežot sevi ir visgrūtākais uzdevums- praktiski neiespejami saņemties atteikties no alus un cigaretēm, tāpat kā no pārēšanās ar cieti saturošām desiņām. Grāmata par laimi ir joprojam nopērkama- lielveikalu aģenti nav iznīcinājuši tirāžu.))

Un tātad-Ozavas kungs pamatoti apgalvo, ka ēdiens lielā mērā nosaka Jūsu izskatu un veselību un cilvēki ir radīti graudēdāji. Un katram ir jāatrod sava ideālā, vienkāršā ēdienkarte. Prakse rāda, ka Ozavas kunga teoriju vislabāk uztver tie, kas cieš no kādas neārstējamas kaites- viņi arī visvieglāk atsakās no cukura un miltiem, alus, gaļas un alkohola.

Meistars uzskata , ka, pārslēdzoties uz graudu putru diētu,mēneša laikā var savest kārtībā organismu un tikt vaļā no dramatiskām kaitēm un ielaistām kaitēm. Grāmatā atklātas daudzas receptes, bet Latvijas apstākļos spīdoši darbojas visparastākie miežu putraimi, zirņi un griķi. Interesanti, ka aptaujājot cilvēkus, kas visu pamēģinājuši uz sevi, nākas konstatēt, ka viņi palikuši uzticīgi graudu ēšanai arī pēc izārstēšanās un netaisās neko mainīt. Atkrīt arī iepirkšanās- viena maza mugursoma un 1 gājiens uz tirgu nedēļā.

Kā jau rakstījām un rakstīsim- Latvijā nav vietas lielveikaliem un to sortimentam- iepakotajiem un apstrādātajiem pārtikas produktiem, tāpēc katrā rakstā informēsim par saprātīgām alternatīvām, tādām kā "Suitu maize" bez rauga un cukura un kārtīgiem graudu audzētājiem.

Šoreiz informējam par ekoloģisko zirņu audzētāju Gunti- tel. 27041630. Jūtami lētāk kā veikalā, viss audzēts uz vietas. Satiekams pie medus un zirņu stenda aiz Gaļas paviljona centrāltirgū. Izcīna cīņu par savu vietu, jo tirgus administrācija grib viņa vietā ielikt poļu preču pārpircēju. Atbalstiet savējos ar pirkumiem!!

Komentāri  

#1 purvaputns 2017-05-02 11:51
paldies! Man Rīga ir tālu, bet varbūt piezvanīšu. zirņi savureizi ir ļoti garda ēsma.Īpaši sautēti uz ļēnas uguns kopā ar paša cūkas speķi. Bet, man garšo gaļa un zivis un glimeži un vēži! neko nevaru un negribu sev padarīt Gaļu gan audzēju pats un visus ūdensveltes arī ķeru pats. And feel good! ja smēķētu- arī tabaku pats audzētu Alu jau taisu. lētāk- un garšīgāk! unlaba kafija ar saldo kazas krējumu!!! kas var būt garšīgāks!

You have no rights to post comments

Web Analytics