Foto-Delfi

Seni un neseni noziegumi pret cilvēcību atšķirās tikai ar laika nogriezni. 1940. gada notikumu  vaininieks pats miris 1991. gadā.

Bet tas, kurš dzimis 1991. gadā un  atbildīgs par 500 000 tautiešu piespiedu atrašanos ārzemēs, vēl tīri sprauns un par sevi atbildēt spējīgs. 4. maija republika lika pamatu iekārtai, kura atņēma izdzīvošanas nišu ļoti daudziem Latvijas iedzīvotājiem, izputināja zemniekus un iznīcināja darba vietas Rietumu spiediena un valsts līmenī realizētas korupcijas rezultatā. Staļins, neapšaubāmi, bija monstrs un diktators, bet mūsdienu neoliberālais kapitālisms ir daudz briesmīgāks, jo iznīcina cilvēku socialās un ekonomiskās nišas koloniālajās teritorijās, it īpaši to perifērijās. Izdzīvojušie Staļina represiju upuri atgriezās Latvijā, cēla mājas un iekopa zemi, viņiem bija vieta, kur atgriezties. Šis pusmiljons latviešu, kuri pametuši mājas trūkuma spiesti mūsdeinās , vairs nekad neatgriezīsies, jo reālā ekonomika sarukusi līdz figas izmēram un liekām mutēm šeit nav vietas.

14. jūnijs ne velti tiek atzimēts katru gadu- jo katru gadu trimdā dodas tāds latviešu skaits, ka viegli iedomāties, ka deportācijas turpinās. Tikai bez Staļina.

Komentāri  

#1 purvaputns 2017-06-14 12:06
katru dienu Latviju, vai precīzāk-teritoriju,kas palikusi no valsts to pārvēršot par koloniju 4.maijā,pamet viens liels pilns autobuss ar cilvēkiem -30 gabali! Uz neatgriešanos. gadā tā ir viena mazpilsēta ! izbrauc tukša Un - viņi pareizi dara! tur būs maizes rika biezāka. Un ar savu aizbraukšanu viņi nodarīs launumu nolādētajai kliķei .Jo nemaksās nodokļus kliķei un nevergos expluatatoriem! Vispār jau lielais vairums vergos arī tur, tikai citiem un maigākos , atvieglotos apstākļos. Šī ir traģiska , nelaimīga un nolādēta teritorija. Visi kari, nelaimes ir kā uzmedotas uz šejieni! nu šitā- nolādētais koloniālais režīms ir pati briesmīgākā un beidzamā! šitā iznīcinās te visu un visus. Final countdown....
#2 Viedais 2017-06-15 05:42
Trīs lietas šajā sakarā:
1) Josifs Visarionovičs ir balts un pūkains salīdzinot ar 4.maija kliķi (pirmais izsūtīja kopā ap 70 tūkstošiem, otrie pēc dažādiem cipariem jau tuvojas miljonam);
2) pēc pirmajām izsūtīšanām reti kurš neatgriezās mājās, pēc otrajām - reti kurš atgriezīsies;
3) jā, izveda čekisti, bet kuri bija cītīgākie kaimiņu stučītāji un sarakstu satādītāji?
#3 kurbads 2017-06-15 19:10
Droši vien pilsoņu kongress butu vietā.Diez kādu 100gadi dulburi taisās svinet- 18.novembra republikas nav.Nav ne Satversmes pantu, viss sagrozīts.Vēlēsanu likums ari parodēts..Tauta ir atstumta no varas, tā vietā Cimdara monoizrāde reizi 4 gados.
#4 purvaputns 2017-06-15 22:36
Latvijas nav! šitā ir ES kolonija -latateja.
bez savas naudas, bez saviem likumiem, totāli atkarīga no briseles pavēlēm un ubagdāvanām.tās kaut kādu mistisku, izdomātu gadskārtu šie klauni taisās svinēt. lai viņiem veicas ar svinībām Man nav ko svinēt! es neesmu idiots- failed states nesvinu.
#5 zin 2017-06-18 22:53
Jūs slimi esat? Ir atšķirība aizraukt peļņā vai vnk nomirt. ja neredzat atšķirību, tad man žēl, braukt sev nopelnīt jaunajam iphone vai lopu vagonā uz droshu naavi.

Izdzīvojušie Staļina represiju upuri atgriezās Latvijā, cēla mājas un iekopa zemi, viņiem bija vieta, kur atgriezties.

Izdzīvojušie ir atslēgvārds :) Cik tad izdzīvoja procentuāli :)
#6 purvaputns 2017-06-19 00:38
nu jebkurā gadījumā atgriezās procentuāli vairāk kā jebkad no pēdējās izsūtīšans- '' labprātīgās''emigrācijas jebkad atgriezīsies!

You have no rights to post comments

Web Analytics