Chatham House -britu smadzeņu trests, kurā ieklausās visa pasaule kopš 1920. gada, publicējis visnotaļ interesantu pētījumu- aptauju, kas veikta pagājušajā ziemā un aptvērusi 10 valstis.

Aptaujāti tika 10 000 ierindas pilsoņu un veiktas ap 1800 padziļinātu interviju ar biznesa,politikas un mēdiju elites pārstāvjiem lokalā, reģionalā, nacionālā un ES līmenī.

Rezultāti bija graujoši daudziem primtīviem mītiem, kurus pasen kultivēja liberāļu mass media vēl kopš Trampa kampaņas laikiem. Proti, mums tika stāstīts par neaptēsto mietpilsoņu pūli, kas neapzinās globalizācijas un eirointegrācijas jaukumus un kuru izglītotā un apgaismotā "elite" aiz ausīm velk paradīzē.

Pēc aptaujas datiem nākas secināt , ka šī plaisa starp eliti un plebsu ir daudz dziļāka , nekā bija pieņemts domāt.

Un tātad, tikai 34% aptaujāto ierindas pilsoņu uzskata, ka dalība ES viņiem atnesusi kādu labumu. Bet tā domā 71% elites pārstāvju. Tie nav pāris procentpunktu, kurus var nogludināt ar propogandu, aģitāciju vai iebiedēšanu. Dēļ tik radikālām viedokļu atšķirībām pirms 200 gadiem galvas ripoja grozos ar zāģu skaidām.

Tikpat interesanti ir ar rezultāti par ES identitāti- kā galveno ES sasniegumu to vērtē tikai 3% respondentu.

Elite arī šķeļās- 37%  uzskata , ka ES jādeleģē vairāk pilnvaru, bet 31% domā, ka vairāk pilnvaru nepieciešams nacionālajām valstīm, savukārt atlikusī trešadaļa iesaka neaiztikt to, kas vēl šā tā funkcionē.

Elite tāpat kopumā neatbalsta ES Savienoto Valstu izveidošanu, tomēr intuitīvi meklē aizsargmehānismus pret augošo ASV un Ķīnas ekspansiju reģionā.

Viss norāda, ka gulbim, vēzim un līdakai vienā aizjūgā nepieciešams jauns kustības algoritms.

Pēc Chatham House materiāliem -  www.tvriga.com REDAKCIJA ( Mēs esam par neatkarīgu Latviju bez ES un NATO!)

PS.

Šķelšanās Latvijā , šķiet, ir krietni dramatiskāka- 80% iedzīvotāju neatbalsta nelegālo imigrantu infiltrēšanu bez tautas nobalsošanas, bet lielā puse no iedzīvotājiem gadiem neatbalsta nevienu valdības iniciatīvu un naidīgi uztver jebkuru no augšas nākušu aktivitāti. Valdošās kliķes finansētie mass media garantē "pareizo" viedokli, žurnālisti sen ieviesuši pašcenzūru, bet tauta kā PSRS laikos nikni sačukstās virtuvēs. Vēlešanu likuma izkropļojumi pieļāvuši valsts nozagšanu un demokrātiski principi sen nestrādā- 1%  Latvijas "pseidoelites" izdod likumus 99% pārējo. Tas uzskatāms par ļoti nopietnu valsts drošības apdraudējumu, jo jebkuras nestabilitātes vai krīzes gadijumā vairākums iedzīvotāju metīsies izrēķināties ar tiem, uz kuriem  gadu garumā nespēja izgāzt dusmas ar vēlēšanu biļetenu palīdzību..

#latvijavispirms

 

Komentāri  

#1 purvaputns 2017-06-27 08:07
to, kas ir izveidots no Latvijas,varam aizmirst. Tas ir traģiska karikatūra- atkarīgā teritorija ar koloniālo pārvaldi. Mans termins šim veidojumam- latateja. Ar mazo burtu. šejienes sorosruporu rakstīto ignorēju pilnībā, neveltu tai nemaz laika .Ja notiktu brīnums un pēkšņi viņi sāktu patiesību rakstīt, arī tad mums- Latvijas vienkāršajiem ļaudīm vajadzētu vismaz 30 gadus lai sāktu tos lasīt un vismaz kaut kam tur rakstītajam noticēt. un , ja nu kas pret šo veidjumu mums piemīt pārpārēm , tad tas ir naids! melns naids , nebeidzams. Par Eiropiju- Ļaunuma Impērija, kā bija teicis viens vecāks vīrs vārdā Ronalds. Gaidu kad beidzot izjuks, tikai tā ir iespējama brīvība mums un mūsu bērniem. ne brīdi pirms! Un viss, kas tuvina šo izjukšanu mani priecē! palieku ar klassiķa teikumu- Jo sliktāk- jo labāk! Un sliktāk Impērijā kļūst ar katru dienu! dusmu un pāridarījumu ir uzkrāts daudz.Kā es un mani kaimiņi- vienkāršie Latvijas Lauku cilvēki, gaidām Vētru!!! tā attīra Zemi un Pasauli!
#2 admins 2017-06-27 08:25
Cienījamais Putns!
Saņēmām Jusu sūtījumu. Tas ,ka neizmantojam uzreiz, nozimē tikai to, ka gaidām brīdi un radniecīgu materiālu, kam pievienot.esam pateicigi un cenzūras nekādas nav.)))Turēt buru!
#3 purvaputns 2017-06-27 08:31
I will! paldies! gabaliņš par Buntlandi arī ir bez kauliem! Tautai jāzina uz kādu ''valsti'' viņi dodas vergot- nest altenheimos podus un ķidāt kautuvēs vistas.... ka nenonāk ķurmos.

You have no rights to post comments

Web Analytics