Izmantojot valdošās elites piemirstu valdības noteikumu punktu, Lato Lapsa ir vērsies Satversmes aizsardzības birojā (SAB) ar oficiālu iesniegumu, pieprasot izsniegt publicistiskiem mērķiem Valsts drošības komitejas (VDK) aģentūras kartotēkas dokumentus.

Kā zināms, VDK aģentu vārdi izdevumā Latvijas Vēstnesis būtu tikuši publicēti jau pirms desmit gadiem – pēc 2007.gada 1.marta, kā to paredzēja 2006. gada 26.oktobrī Saeimā pieņemtie grozījumi likumā "Par bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu".

Taču šo VKD aģentu vārdu publiskošanu veselas trīs reizes, izmantojot savas pilnvaras, nobloķēja toreizējā Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Savukārt pēdējos gados pieeju VDK kartotēkai liedz kādreizējā ģenerālprokurora Jāņa Maizīša (attēlā) vadītais SAB, kas uzskata šo kartotēku par valsts noslēpumu.

Taču izrādās, ka valdošā elite, kam izdevies nobloķēt VDK aģentu publiskošanu, ir piemirsusi, ka neviens nav atcēlis 1995.gada 13.jūnija Ministru kabineta noteikumus Nr.151 „Noteikumi par Totalitārisma seku dokumentēšanas centra rīcībā esošo Valsts drošības komitejas dokumentu izmantošanas kārtību”, kuri izdoti saskaņā ar likuma "Par bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu" 10.pantu.

Šo noteikumu 7. pants paredz, ka „Valsts drošības komitejas aģentūras kartotēkas dokumentus [Totalitārisma seku dokumentēšanas] Centrs (TSDC) sāk izsniegt zinātniskiem un publicistiskiem mērķiem 20 gadus pēc Valsts drošības komitejas likvidēšanas.

Tā kā šis termiņš jau ir beidzies, ikvienam Latvijas pilsonim saskaņā ar šiem valdības noteikumiem pašlaik ir tiesības vērsties SAB paspārnē esošajā TSDC, lai pieprasītu dokumentus no VDK kartotēkas.

Pirmais šāds iesniegums SAB jau ir nosūtīts, - ar to šajā iestādē ir vērsies Lato Lapsa, norādot, ka atbilstoši MK noteikumiem vēlas „publicistiskiem mērķiem iepazīties ar visiem Satversmes aizsardzības biroja rīcībā esošajiem Valsts drošības komitejas aģentūras kartotēkas dokumentiem”, tāpēc lūdz viņam „nosūtīt to kopijas vai nodrošināt iespēju iepazīties ar tiem klātienē”.

Pietiek noteikti sekos notikumiem un pilnā apmērā publicēs arī gaidāmo SAB atteikumu pieprasīto informāciju sniegt, kā arī tāpat gaidāmo Lato Lapsas pieteikumu administratīvajai tiesai, utt.

www.pietiek.com

Redakcija.

Dīvaina sabiedrība.. No tālienes nākusi prezidente 3x bloķē čekas maisu publiskošanu, bet savu pulksteņu saimniecību kārtībā uzturēt nevar..Tāpat kā nespēj atrast sev piemērotu mersedesu un kapavietu...Tas nekas, ka daudziem viņas vecuma cilvēkiem nav ko ēst un eksprezidentes uzturēšana ir liels slogs budžetam.. Vajadzētu ierosināt Lenglijas bosiem tomēr ņemt eks- aģenti savā aprūpē- tomēr tas Kanādas budžets ir lielāks un CIP pensija lieti noderēs..

Komentāri  

#1 Viedais 2017-09-19 19:14
Njā! Minētā Latvijas prezidente vēstures annālēs atstājusi vairākus būtiskus ierakstus un manuprāt "vērtīgākais" ir viņas aicinājums latviešu tautai vēlēšanās balsot par mazāko no ļaunumiem. Nesaprotu, kā valsts pirmā amatpersona var aicināt balsot par ĻAUNUMU. Diemžēl tas mūsu bāleliņiem tā ir iesēdies galviņās, ka līdz pat šim brīdim esam gatavi izvēlēties nevis labumu, bet ļaunumu, kaut arī mazāko, bet ĻAUNUMU!
Citēt
#2 purvaputns 2017-09-20 01:01
CIA apmaksātā nolādētā vecene. ellē degt ar zilām liesmā kopā ar visiem vias kucēniem!
Citēt
#3 pastalnieks 2017-09-21 11:57
Man gan tomēr izskatās, ka šī masonu bāba drīzāk jau ir KGB štata darbiniece, krievu kultūras un tradīciju mantiniece. Čekas maisu sargāšana, krievu svētbilžu bučošana tādi sīkumi vien ir, bet par daudz ko liecina, tāpatās arī no moskaļiem pārņemtais netikums zagt un izrādīties kā tādai carienei.
Citēt
#4 purvaputns 2017-09-21 13:39
Rietumu mūdži zog ne slitāk kā maskavijas! es zinu, es viņu valstīs 12 garus gadus esmu nodzīvojis!
Citēt
#5 pastalnieks 2017-09-22 07:20
Purvaputnam.
Jā, bet vai tu ar to gribi teikt, ka maskavijas zaglis ir labāks par rietumu zagli? Man, personīgi, riebjas gan austrumu, gan rietumu zagļi!
Citēt
#6 purvaputns 2017-09-22 07:25
tieši tāpat man! tikai šodien te vairāk uzdarbojas tie no Rietumiem....
Citēt
#7 Rag 2018-11-08 01:57
Обучение работы в Автокад на практие, опираясь на расчетно-графические видео самоучители Автокад, смотрите, читайте здесь.
Citēt
#8 jicef 2018-11-08 06:08
...кстати...Как изучить Автокад бесплатно - по профессиональному самоучителю, смотреть, читать на сайте.
Citēt
#9 Vusly 2018-11-08 06:46
Обучение программе Автокад с нуля самостоятельно по практическому самоучителю, читайте, смотрите тут.
Citēt
#10 wrore 2018-11-10 18:37
Как сделать луч в Автокад. Подробно, качественно, поэтапно здесь.
Citēt
#11 sminy 2018-11-12 13:08
Как в Автокад сделать, построить сопряжение угла, указать радиус сопряжения и многое другое на на сайте.
Citēt
#12 Stync 2018-11-12 17:47
Сопряжение в Автокад. Команда в Автокад "Сопряжение" позволит сделать скругление и сопряжение кромок двух 2D-объектов или смежных граней 3D-тела. Как сделать сопряжение и скругление углов в Автокад. Построение сопряжения с обрезкой и без обрезки концов объектов за скруглением. Как в Автокад сделать (построить) сопряжение с автоматическим скруглением всех углов полилинии, параллельных прямых, непересекающихся объектов. Циклический режим работы команды Сопряжение. Статья, видео читайте, смотрите на сайте.
Citēt
#13 sminy 2018-11-15 07:33
Как в Автокад сделать, построить сопряжение угла, указать радиус сопряжения и многое другое на на сайте.
Citēt

Pievienot komentāru


Aizsardzības kods
Atjaunināt

Web Analytics